blog

toc Drzwi

Drzwi zewnętrzne wydają się tylko drobnym elementem, jedynie funkcjonalnym uzupełnieniem domu. Nic bardziej mylnego. Obecnie są aranżacyjną kropką nad “i”, która zdobi budynek. Co więcej, właściwie dobrane minimalizują straty ciepła i pozwalają na oszczędności w okresie grzewczym. Jeśli właśnie stoisz u progu remontu, dajemy Ci 5 cennych rad, jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu, by spełniały Twoje oczekiwania i tworzyły jedność z budynkiem i jego otoczeniem. 

toc Drzwi

Energooszczędne drzwi zewnętrzne zyskują na popularności nie tylko ze względu na trend eko. Minimalizują zużycie opału, zmniejszają rachunki, a zwiększają komfort użytkowania domu. Podlegają także dofinansowaniu z programu Czyste Powietrze. Dzisiaj porównujemy najważniejsze cechy dwóch kategorii ekologicznych produktów Lukar. Sam ocenisz, czy wolisz termoizolacyjne drzwi 72 mm Termo Max, czy pasywne drzwi 90 mm.

toc Drzwi

Elementy domu energooszczędnego — co zrobić, by budynek stał się domem tanim w eksploatacji

toc Drzwi

Doskonała izolacja akustyczna nie jest już jedynie przywilejem sal konferencyjnych, hoteli, restauracji, czy studia nagrań. Na ciszę i spokój zasługujesz także w swoim własnym domu. Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne są kluczowym elementem, który Ci ją zapewni.

toc Drzwi

Wejście do domu jest jego wizytówką. Jeśli drzwi zewnętrzne wizualnie współgrają z budynkiem, stanowią jego estetyczne i eleganckie uzupełnienie. Dzisiaj przedstawimy porównanie drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych i wejściowych drzwi dwuskrzydłowych. Pokażemy, ich zalety i zastosowanie.

toc Drzwi

Rządowe działania wspierające termoizolację budynków mieszkalnych ruszyły pełną parą w 2018 r. W 2021 r. zmieniły się niektóre założenia i nastąpiło zaostrzenie wymogów dla parametrów stolarki okiennej i drzwiowej. Dzisiaj pokazujemy drzwi zewnętrzne termoizolacyjne, które kwalifikują się na program Czyste Powietrze i pokażemy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

toc Drzwi

Drzwi zewnętrzne do domu przestały już być jedynie praktyczne. Zyskały natomiast funkcję dekoracyjną. Są swoistą kropką nad “i” w aranżacji budynku i dlatego przykładamy do nich coraz większą wagę. Dzisiaj przedstawimy modne drzwi zewnętrzne do domu i pokażemy trendy na 2022 r. w stolarce drzwiowej.

toc Drzwi

Dom musi być bezpieczny, komfortowy, a jego aranżacja spójna i estetyczna. Każdy element ma znaczenie. Dzisiaj pokażemy Ci, jak wybrać idealne drzwi wejściowe, które spełnią oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Pokażemy najważniejsze parametry, porównamy najbardziej popularne opcje tak, abyś dokonał świadomego wyboru.