Modne drzwi zewnętrzne w 2022 r. - najnowsze trendy wśród architektów i klientów

Drzwi zewnętrzne do domu przestały już być jedynie praktyczne. Zyskały natomiast funkcję dekoracyjną. Są swoistą kropką nad “i” w aranżacji budynku i dlatego przykładamy do nich coraz większą wagę. Dzisiaj przedstawimy modne drzwi zewnętrzne do domu i pokażemy trendy na 2022 r. w stolarce drzwiowej.

Jeśli stoisz właśnie w progu i zastanawiasz się, jakie modne drzwi zewnętrzne wybrać, ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Drzwi wejściowe pełne — tradycja w barwach przyszłości

Ostatnio projektanci, architekci oraz klienci stawiają na minimalizm. Widoczny jest on nie tylko we wnętrzach, ale także w kubaturze budynku. To samo tyczy się drzwi wejściowych do domu. Te w surowej, prostej wersji zyskują coraz większą popularność. Trend ten utrzyma się z pewnością w 2022 r.

Modne drzwi zewnętrzne pełne są jego najlepszym wyrazem. Nawiązują do tradycyjnych rozwiązań. Jednak dzisiaj to przede wszystkim metalowe propozycje, które świetnie komponują się z loftowymi i industrialnymi aranżacjami. Podkreślają prostą kubaturę budynków i ich nowoczesny charakter. Jednym z takich rozwiązań są nasze drzwi zewnętrzne 72 mm T3.

Modne drzwi zewnętrzne do domu z szybą — lustro weneckie zamiast witraży

Jeszcze kilka lat temu hitem były przeszklenia o charakterze witrażowym. Dominowały w nich kolorowe elementy głównie w szronionej bieli, bursztynowym beżu i brązie. Preferowano kształty półksiężyca lub prostokąta z zaokrągloną górną częścią.

Modne drzwi wejściowe w 2022 z szybą tchną natomiast prostotą i minimalizmem. Przeszklenia są wąskie, prostokątne lub małe w formie kilku kwadratów umieszczonych w rzędzie.

Najchętniej wybieranym materiałem jest lustro weneckie. Zapewnia ono więcej intymności oraz tworzy ciekawy efekt poprzez odbicie otoczenia. Przykładem są drzwi zewnętrzne Lukar 72 mm Termo Max INOX 4ZD4 DIP.

Drzwi wejściowe do domu z szybą są wizualnie lżejsze niż pełne wersje. Z tego powodu świetnie wyglądają w mniejszych budynkach.

Modne drzwi zewnętrzne do domu z doświetlem — idealne rozwiązanie do dużych budynków

Symetria jest podstawą elegancji i estetyki bez względu na styl. Dlatego, jeśli zdecydowałeś się na duży dom, wybierz większe drzwi wejściowy. Dodatkowe, przeszklone „wstawki” mogą znajdować się z jednego boku skrzydła lub być umieszczone symetrycznie po obu jego bokach.

Modne drzwi wejściowe z doświetlem również opierają się o minimalizm i prostotę wykonania. Preferowane jest lustro weneckie lub szyba z refleksem, które zapewniają większą prywatność.

Świetnie wygląda doświetle w formie szyby umieszczonej w cienkiej listwie. To nowoczesne rozwiązanie jest idealne, gdy hol pozbawiony jest okien. Takie minimalistyczne, proste drzwi wejściowe do domu wpuszczają dużo naturalnego światła. Tym samym pozwalają na oszczędności, gdyż zmniejsza się potrzeba sztucznego oświetlenia.

Co więcej, ekologiczne rozwiązania zaprojektowane są tak, aby chronić przed ucieczką ciepła. Oznacza to kolejne oszczędności w domowym budżecie.

Modne drzwi zewnętrzne do domu 2022 dwuskrzydłowe — symetria w rozmiarze XL

Oto kolejne rozwiązanie do budynków, które nastawione są na przestronne wnętrza. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne do domu wprowadzają przede wszystkim niezbędną symetrię w wyglądzie. Co więcej, są praktyczne w szczególności przy remontach i meblowaniu. Otwarcie dodatkowego skrzydła powiększa otwór i ułatwia przenoszenie rzeczy w większych rozmiarach.

Trendy na 2022 r. również zakładają ich minimalistyczny design oparty na prostocie i surowości. Przeszklenia są prostokątne i jednolite.

Drzwi wejściowe do domu 2022 - kolorystyka

Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor drzwi zewnętrznych będzie modny, możemy Cię uspokoić. W tym wypadku panuje dowolność.

Projektanci wnętrz nadal z uwielbieniem patrzą na szare drzwi wejściowe. Faktycznie antracyt, grafit lub stalowe srebro świetnie pasuje do nowoczesnej kubatury budynków. Jednak z naszych obserwacji wynika, że klienci nadal podchodzą do nich z rezerwą. Wybierają je ci, którzy zdecydowali się na absolutną prostotę i minimalizm także we wnętrzach.

Tymczasem niezmiennie ogromną popularnością wśród pozostałych właścicieli nieruchomości cieszą się drzwi drewniane lub pokryte laminatem inspirowanym tym surowcem. Modne drzwi zewnętrzne do domu w 2022 r. powinny być przede wszystkim jasne. Wybierz więc raczej delikatną sosnę lub dąb.

W kolorystyce istotne są także dodatkowe, drobne elementy dekoracyjne, jak obudowa szyb. Jeszcze do niedawna dominował chrom i stal. Dzisiejsze, nowoczesne drzwi wejściowe mają czarne wstawki. Jest to kolor nowoczesny, industrialny, a jednocześnie elegancki. Pasuje zarówno do wnętrz loftowych, jak i urządzonych w stylu glamour.

Jest ponadczasowy.

Jednak najważniejsza jest jednorodność, a nie najnowsze trendy. Dlatego wygląd drzwi zewnętrznych do domu dopasuj do stolarki okiennej. Jeśli dominuje w niej kolor venge lub czerwień orzecha, takie powinno być również wejście. Szerzej o tym, jak dopasować drzwi zewnętrzne do aranżacji budynku, pisaliśmy w osobnym artykule. Zachęcamy do jego przeczytania.

Trendy trendami — pamiętaj jednak, że drzwi wejściowe to integralna część domu. Powinny więc współgrać z wnętrzem i jego charakterem. Powinny oddawać Was i waszą przestrzeń.

To jest w nich najważniejsze.