Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne — czy izolacja akustyczna drzwi jest istotna?

Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne — czy izolacja akustyczna drzwi jest istotna?

Doskonała izolacja akustyczna nie jest już jedynie przywilejem sal konferencyjnych, hoteli, restauracji, czy studia nagrań. Na ciszę i spokój zasługujesz także w swoim własnym domu. Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne są kluczowym elementem, który Ci ją zapewni.

Dowiesz się:

  • dlaczego są one dobrym rozwiązaniem,

  • kiedy warto w nie zainwestować,

  • na co zwrócić uwagę przy wyborze zewnętrznych drzwi wygłuszających,

  • czy można połączyć doskonałe parametry izolacji akustycznej z eleganckim i estetycznym wyglądem.

Zaczynamy zatem od podstaw.

Dlaczego warto postawić na drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne?

Dom to cisza i spokój. Miejsce na ukojenie nerwów i odcięcie się od świata zewnętrznego. Jednak coraz trudniej uzyskać warunki, które sprzyjają relaksowi. Hałas z ulicy może osiągać 80 dB, a na klatce schodowej kształtuje się na poziomie ok. 55 dB.

Przekracza to znacznie normę komfortową dla organizmu człowieka, która wynosi 40 dB. Dla lepszego obrazu podajemy, że pracujący laptop generuje hałas na poziomie 30 dB, a odkurzacz już 60 dB. Jeśli przekracza 70 dB staje się uciążliwy i nieprzyjemny, a powyżej 100 dB jest szkodliwy dla zdrowia.

Zatem ten, który dochodzi z ulicy, jest już blisko ostatecznej granicy.

Ogólny poziom hałasu w swoim domu możesz zmierzyć w dowolnej chwili, korzystając z aplikacji na smartfon. To ciekawe badanie, którego wynik może Cię zaskoczyć.

Dla własnego komfortu i zdrowia warto zadbać o jak najlepsze wygłuszenie domu. Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne są kluczowym elementem. To one w znaczącym stopniu przyczyniają się do obniżenia izolacji akustycznej. Oczywiście, jeśli są nieodpowiednio dobrane.

Czy akurat Ty powinieneś w nie zainwestować?

W dzisiejszym świecie hałas jest wszechobecny, a jego natężenie stale rośnie. Drzwi zewnętrzne akustyczne są opcją dla wszystkich, którzy marzą o enklawie ciszy we własnym domu. Polecane są zarówno do mieszkania w bloku, jak i do domku jednorodzinnego.

W mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym pierwszym elementem izolacji są zewnętrzne drzwi do klatki, które eliminują część szkodliwych dźwięków. Dlatego, jeśli mieszkasz w bloku, zazwyczaj wystarczą Ci opcje o słabszej izolacji.

Zewnętrzne drzwi akustyczne do domku jednorodzinnego i mieszkania

Jednak już właściciele mieszkań na parterze powinni zainwestować w lepsze rozwiązania. Do takich domów dochodzi wiele niechcianych dźwięków m.in. trzaskanie drzwi od klatki schodowej, odgłosy rozmów, szczekania psów czy wzmożony ruch mieszkańców.

Drzwi zewnętrzne dźwiękoizolacyjne są konieczne także w większości domów jednorodzinnych. Polecane są w szczególności tam, gdzie budynek mieszkalny zlokalizowany jest blisko ulicy. Jeśli dodatkowo sąsiaduje z główną arterią miasta, drogą wojewódzką, lub krajową, doskonała izolacja akustyczna drzwi zewnętrznych jest absolutnie niezbędna.

Te opcje polecane są także do małych nieruchomości, w których granice działek są blisko siebie, a odległość od domu sąsiada jest niewielka. Wiosenno-letnie grillowanie w sąsiednim ogródku potrafi utrudnić życie. Tym bardziej że nasza tolerancja na poziom hałasu spada po zapadnięciu zmroku.

Drzwi stalowe o podwyższonej izolacji akustycznej będą dla Ciebie idealne, jeśli pracujesz zdalnie w systemie home-office. Wówczas cisza jest wręcz nieodzowna dla Twojej koncentracji i wydajności zawodowej.

Zainwestuj w drzwi akustyczne, jeśli oczekujesz narodzin dziecka. Maluch będzie potrzebować dużej ilości snu, a przez kilka najbliższych lat także drzemek w ciągu dnia. Do właściwej regeneracji, która jest podstawą rozwoju, potrzebuje odpowiednich warunków. Jedynie cisza zapewni mu głęboki sen.

Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

We wszystkich wymienionych przypadkach dobra izolacja akustyczna jest parametrem istotnym. Jeśli mierzysz się z takimi wyzwaniami, w naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę drzwi zewnętrznych 72 mm Termo Max oraz pasywnych drzwi zewnętrznych 90mm. W tych rozwiązaniach izolacja akustyczna wynosi 30 dB.

Jak udało nam się to osiągnąć?

Jednym z ważnych czynników jest grubość drzwi stalowych oraz sposób ich wykonania. To na to powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Faktem jest, że im większa grubość skrzydeł, tym stopień izolacji akustycznej jest wyższy.